banner ecl

ECL junior static

În perioada 21.09-29.10 s-a desfășurat concursul național lingvistic organizat conform modelului de examinare ECL. Concursul a fost lansat pentru măsurarea competențelor în limba engleză, nivele A2 și B2. S-au însrcis la concurs elevii din clasele V-XII.

Datele concursului:

- 477 elevi înscriși la concurs

- 5 județe, 26 școli și licee participante

- 2 probe la faza locală: înțelegere discursului scris și oral

- performanță la nivel național: 82% Nivel A2, 78% Nivel B2

- 11 concurenți nominalizați la faza națională

- 2 probe la faza națională: vorbire și compunere.

Județe: Covasna, Harghita, Mureș, Satu Mare, Suceava.

 

Școli și licee, participante

   

Satu Mare

Liceul Reformat Satu Mare

   
 

Colegiul National Kölcsey Ferenc

   
 

Liceul Teoretic Hám János

   

Tg. Secuiesc

Liceul Teoretic Nagy Mózes

   
 

Gimnaziul Petőfi Sándor

   
 

Liceul Teologic Reformat

   

Reghin

Liceul Teoretic Lucian Blaga

   
 

Colegiul Petru Maior

   
 

Sc. Gimnaziala Rastolita

   

Luduș

Școala Gimnazială Ioan Vlăduțiu

   

Chiheru de Jos

Sc. Gimnaziala Iuliu Grama

   

Suceava

Colegiul Național Petru Rareș

   

Odorheiu Secuiesc

Colegiul Reformat Baczkamadarasi Kis Gergely

   
 

Scoala Generala Fülöp Áron

   
 

Scoala Generala Bethlen Gábor

   
 

Liceul Pedagogic Benedek Elek

   
 

Liceul Teoretic Tamási Áron

   
 

Scoala Orbán Balázs

   
 

Liceul de Arte Dr. Palló Imre

   

Sântimbru

Școala Gimnazială Arany János

   

Sâncraieni

Școala Gimnazială Vitos Mózes

   

Miercurea Ciuc

Liceul Tehnologic Joannes Kájoni

   

Lunca de Sus

Liceul Árpád-házi Szent Erzsébet

   

Târgu Mureş

Liceul Teoretic Bolyai Farkas

   
 

Liceul Teologic II.Rákóczi Ferenc

   

Deda

Lic.Tehnologic Vasile Netea

   

 Rezultate Concurs Național ECL 2021- faza locală:

A2

           

Nume elev

Clasa

LISTENING

READING

TOTAL

Şcoala

Localitate

Grosu Tudor -Cristian

VI

25

25

50

Școala Gimnazială Ioan Vlăduțiu

Luduș

Eva Iuzic

VII

25

25

50

Colegiul Național Petru Rareș

Suceava

Szabó Csenge

VII

25

25

50

Colegiul Reformat Baczkamadarasi Kis Gergely

Odorheiu Secuiesc

Bondoc Erik Dániel

VIII

25

25

50

Școala Gimnazială Arany János

Sântimbru

Meszesi Nándor

VI

25

25

50

Gimnaziul Petőfi Sándor

Târgu Secuiesc

             

B2

           

Nume elev

Clasa

LISTENING

READING

TOTAL

Şcoala

Localitate

Fülöp Tímea

XII

25

25

50

Liceul Teoretic Nagy Mózes

Tg. Secuiesc

Gyenge Ákos

XI

25

25

50

Liceul Teoretic Nagy Mózes

Tg. Secuiesc

Buzilă Alexia Maria

XII

25

25

50

Liceul Teoretic Lucian Blaga

Reghin

Maria Macoveiciuc

X

25

25

50

Colegiul Național Petru Rareș

Suceava

Demeter Szabolcs

XII

25

25

50

Colegiul Reformat Baczkamadarasi Kis Gergely

Odorheiu Secuiesc

Toós Ákos

XII

25

25

50

Liceul Tehnologic Joannes Kájoni

Miercurea Ciuc

Molnár István

XII

25

25

50

Liceul Árpád-házi Szent Erzsébet

Lunca de Sus

local A2 scoli

local A2 localitati

local B2 scoli

local B2 localitati

local judete

Rezultate Concurs National ECL 2021- faza națională

Nivel A2

       

LOCAL

Oral

Writing

Total

Ranking

Grosu Tudor-Cristian

VI

A2

Şcoala Gimnazială Ioan Vlăduţu

Luduş/MS

50

25

24

99

I

Iuzic Eva

VII

A2

Colegiul Naţional Petru Rareş

Suceava/SV

50

25

23.75

98.75

II

Meszesi Nándor

VI

A2

Gimnaziul Petőfi Sándor

Tg. Secuiesc/CV

50

23

23.5

96.5

III

Szabó Csenge

VII

A2

Colegiul Reformat Baczkamadarasi Kis Gergely

Odorheiu Secuiesc/HR

50

22

23.5

95.5

Mențiune

                   

Nivel B2

       

LOCAL

Oral

Writing

Total

Ranking

Demeter Szabolcs

XII

B2

Colegiul Reformat Baczkamadarasi Kis Gergely

Odorheiu Secuiesc/HR

50

25

25

100

I

Buzilă Alexia Maria

XII

B2

Lieceul Teoretic Lucian Blaga

Reghin/MS

50

25

24

99

II

Macoveiciuc Maria

X

B2

Colegiul Naţional Petru Rareş

Suceava/SV

50

24

24.5

98.5

III

Toós Ákos

XII

B2

Liceul Tehnologic Johannes Kájoni

Miercurea Ciuc/HR

50

24

24

98

Mențiune

Fülöp Tímea

XII

B2

Lieceul Teoretic Nagy Mózes

Tg. Secuiesc/CV

50

24

23.5

97.5

Mențiune

Gyenge Ákos

XI

B2

Lieceul Teoretic Nagy Mózes

Tg. Secuiesc/CV

50

24

23.5

97.5

Mențiune

Molnár István

XII

B2

Liceul Árpádházi Szent Erzsébet

Lunca de Sus/HR

50

18

16

84

Mențiune

Concurs

251158444 4487302864730456 3567920262926696618 n 251405398 596767808232970 2400467094092248205 n 251462084 558204238609333 333980032868087713 n 251483214 2659070957720583 21042031672523970 n 251749251 1957265874444700 2382005710619813266 n 251777515 2049875858504464 339403024611085243 n 252540891 1194804004339601 2988666624360661209 n252671700 309268660720554 2099413207696580595 n

Premiere

250925851 1523985754632674 1549423763278658990 n 251162647 249997667163165 892197817175443592 n 252342933 911381106438054 8985989837647615061 n 252345314 608739243633659 5241496555407605437 n

Parteneri:

ecl parteneri 0


Jooble - Locuri de munca si cursuri in Romania

Apartenenta la grupuri profesionale:

ealtabanner new 0

 

 Cel mai bun centru ECL 2020:
Liceul Reformat din Satu Mare

Liceul Reformat din Satu Mare

Copyright 2018 - 2020 ecl.org.ro | All rights reserved.

Website Design and Maintenance: Digital Studio

Acest site foloseste cookies.

Navigand in continuare, iti exprimi acordul asupra folosirii cookie-urilor. Learn more

I understand